Léčba mrazem
Léčba mrazem

Léčba mrazem slouží lidstvu přes 70 let

Léčba mrazem neboli kryptoterapie, je léčebná metoda proti bolestem kloubů a zad. Kryptoterapie také pomáhá při hubnutí nebo oslabení imunity. V místnosti, kde se kryptoterapie provádí je zhruba kolem minus 110 °C až 160 °C. Při prvním vstupu bude tato teplota pro vás šokující, ale v dalších vteřinách si zvyknete. Při první návštěvě se doporučuje délka v mrazu kolem 2 minut, později klidně i 4. Ovšem déle, jak 4 minuty, se nedoporučuje. Poté následuje zhruba 20 minutová rozcvička. Léčba mrazem byl známá již v sedmdesátých letech minulého století a to v Japonsku. Od této doby se kryptoterapie rozšířila do celého světa a lidé si ji velice oblíbili.

Důvodem, proč člověk nezmrzne při takovéto teplotě, je technický suchý vzduch, který je 100% zbaven vlhkosti. Kryptoterapit je vhodná pro aktivní sportovce, pro lidi s onemocněním – například fibromyalgie, onemocnění kloubů a páteře, roztroušená skleróza apod. Léčba mrazem má také kosmetické účinky a to především proti celulitidě a nadváze. Díky prudkému ochlazení se metabolismus zpomaluje a následným cvičením ho opět rozpohybujete.

 

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
bezmocnost
29%
mrazení
73%
strach
39%
náročné psychicky
39%
náročné fyzicky
18%
adrenalin
15%
pro dospělé
78%
pro děti
31%
pro seniory
26%

Tento zážitek dosud nebyl ohodnocen žádným uživatelem. Pokud jste jej zažili, ohodnoťte jej jako první.

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.